Mostostal Kraków

Strona główna / Aktualność

2019-01-25

Wyróżnienie Mostostalu Kraków oraz Prezesa Andrzeja Kaczana

24 stycznia 2019 roku podczas Gali Builder Awards 2018 w Warszawie odbyło się uroczyste wręczenie nagród przyznawanych przez miesięcznik "Builder".

Już po raz szesnasty „Builder”, na podstawie analizy rynku oraz weryfikacji ze strony Rady Programowej i Rady Naukowej, wyłonił firmy, które wykazały się dynamicznym rozwojem oraz największą skutecznością na rynku budowlanym. O przyznaniu wyróżnienia, oprócz wyników, decydowały takie wskaźniki jak: jakość i innowacyjność oferowanych produktów i usług, rzetelność i stabilność w prowadzonej działalności oraz osiągnięcia na tle konkurencji. Wśród nagrodzonych firm znalazł się Mostostal Kraków, który jest często wykonawcą unikalnych konstrukcji, a lista realizowanych przez firmę zadań jest bardzo długa. Wszystkie te aspekty zostały docenione przez Kapitułę Konkursu. Najbardziej wyjątkową realizacją spółki, jako dostawcy konstrukcji stalowych, był wkład w budowę nowego sarkofagu Elektrowni Atomowej w Czarnobylu. Pod względem wielkości  największą realizacją Mostostalu Kraków był kontrakt pn. „Zabudowa konstrukcji kompleksu hal Pieca Zawiesinowego i Pieca Elektrycznego, Kotła Odzysknicowego, Budynku Elektryczno-Energetycznego, rozbudowa Hali Pieca Anodowego wraz z konstrukcją pod urządzenia oraz instalacjami” realizowany dla KGHM Polska Miedź w Hucie Miedzi Głogów. Kolejne, o czym warto powiedzieć, to obecność firmy  w budowie nowego bloku energetycznego o mocy 490 MW w Elektrowni Turów.

Tytułem Osobowość Branży uhonorowano przedstawicieli przedsiębiorstw, którzy byli najbardziej aktywni i skuteczni, a ich nieszablonowe inicjatywy oraz trafne decyzje miały kluczowy wpływ na osiągnięcia spółek w ostatnim czasie. Wśród nagrodzonych znalazł się Prezes Zarządu Mostostalu Kraków Andrzej Kaczan.

 


<<< lista aktualności